UKR | ENG

Новини / «Освіта Країною» – навчання по-європейськи

     

Фонд Святослава Вакарчука «Люди Майбутнього» підбиває підсумки пілотного проекту «Освіта Країною». Цією програмою вперше в Україні апробовано одну із засад Болонської Декларації – академічну мобільність студентів. Організатори переконані, що у близькому майбутньому вона стане звичним явищем для системи вищої освіти нашої держави.

Метою проекту «Освіта Країною» є впровадження кращих європейських практик академічної мобільності, адаптація їх до українських потреб та реалій, що дозволятиме студентам, навчаючись у alma-mater, вільно їхати на певний період у інший ВНЗ країни. Цьогоріч було визначено імена 30-ти переможців проекту «Освіта Країною», які отримали грант Фонду на два місяці навчання в університетах Києва, Донецька, Харкова, Львова, Чернівців та Одеси.

В процесі реалізації проекту «Освіта Країною» вдалося відмоніторити проблеми, які сьогодні стають на заваді впровадженню студентської мобільності в нашій країні: прогалини у нормативно-правовій базі, неузгодженість навчальних програм, різні системи оцінювання знань тощо. Аналіз зібраних матеріалів допоможе розробити ефективний механізм мобільності студентства.

Учасники Проекту довели важливість та потрібність академічної мобільності в Україні. Свідченням актуальності такої програми стала чимала кількість бажаючих взяти участь у Проекті, підтримка керівництва ВНЗ та освітянської спільноти загалом.

Студенти мали можливість порівняти науково-освітні процеси різних університетів, ознайомитися з культурою іншого регіону, налагодити професійні та дружні стосунки. Для більшості конкурсантів цей Проект став поворотним у плані особистого розвитку, пізнанні нового, відчутті самостійності, відповідальності, самодисципліни, набутті досвіду загалом. Ці студенти стали своєрідними «колумбами» у відкритті нових можливостей в освітньому процесі України.

Юрій Герасименко, Голова Правління Фонду про Проект: «Не заглиблюючись у професійні аспекти проекту «Освіта Країною», які, безумовно, є для нас чільними, хочу закцентувати на так званому кроскультурному компоненті Проекту. За період, протягом якого студенти навчалися у інших ВНЗ, ми переконалися, що така програма – це чудовий механізм соціальної дифузії. Адже студенти, потрапляючи у інший соціо-культурний регіон, позбавляються певних стереотипів один про одного, зникають штучні ярлики, натомість, з’являються нові друзі та знайомі.

Молодь завжди була і залишається найактивнішою часткою суспільства, часткою незашорених, вільно мислячих, прогресивних людей, які значно легше долають стереотипи. Переконаний, що саме такі молоді, освічені та успішні люди у майбутньому зроблять нашу країну монолітнішою та сильнішою».

Святослав Вакарчук, засновник Фонду про Проект: «З самого початку ми передбачали успіх Проекту. Відгуки учасників підтвердили, що цей Проект потрібний, його слід розвивати та вдосконалювати. У майбутньому будемо шукати можливості зробити його ширшим, та, як мінімум, щорічним, аби якомога більше студентів з різних міст України могли на певний період вільно їхати на навчання у інший ВНЗ, їхати один до одного в гості. Також непогано було б подовжити термін навчання, щоб це було не два місяці, а більше. Впевнений, що «Освіта Країною» – прекрасна модель для майбутнього, і не тільки студентського.

Дякую студентам, які взяли участь у пілотному Проекті, дякую містам та університетам, що приймали в себе гостей – разом ми робимо важливу справу».

- Фонд «Люди Майбутнього» відкриває нові можливості для студентів

- Враження студентів від участі в Проекті

- Фото та Відео Проекту

image

http://peopleofthefuture.org.ua/images/uploads/Навчання_по-європейськи_thumb.JPG

     

Контакти  |  Галерея  |  Наші друзі  |  Спілкуймося тут