UKR | ENG

Новини / Фонд «Люди Майбутнього» відкриває нові можливості для студентів

     

За результатами конкурсу проекту «Освіта Країною» визначено імена 30-ти переможців, які отримують від фонду Святослава Вакарчука «Люди Майбутнього» грант на навчання у іншому університеті країни.

Проект дає можливість студентам-переможцям стати першими в Україні, хто апробує кращі світові практики академічної мобільності студентів, що вже декілька століть діють в європейських країнах. Переможці Проекту у лютому залишать alma-mater і протягом двох місяців навчатимуться в іншому місті та новому для них Університеті.

Мета безпрецедентного проекту «Освіта Країною», що розпочався у жовтні 2009 року, – впровадження в Україні кращих світових освітніх практик, адаптація їх до українських потреб та реалій. Протягом двох місяців студенти надсилали анкети з інформацією про свою наукову діяльність, авторські статті, участь у конференціях. Окрім академічної успішності студентів, було звернено увагу на особистісні якості конкурсантів, такі як відкритість, комунікабельність, готовність до швидкої адаптації в нових умовах. У конкурсі взяли участь студенти ІІ та ІІІ курсів, які виявили бажання отримати нові знання в іншому ВНЗ, ознайомитися з іншою науково-освітньою школою, знайти нових друзів, колег і однодумців, відкрити для себе країну та зарядитись енергією іншого міста. Найбільша кількість анкет-заявок надійшла з Львівської, Донецької та Одеської областей.

Приємно, що Проект неабияк зацікавив українських студентів: «Цікавою мені видається, перш за все, об'єктивна новизна ідеї. Існує безліч закордонних стипендіальних програм та грантів, але відчути атмосферу рідних ВНЗ - ідея свіжа, у дечому - екзотична. Безперечними перевагами, а відтак - приводом зацікавитись, є перспектива професійного розвитку, нових знайомств, можливість випробувати себе» (Ложко Марія, учасниця Проекту, студентка Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара).

Для учасників обрано кафедри та спеціальності максимально наближені до тих, на яких вони навчаються у alma-mater. Студенту буде запропоновано індивідуальний навчальний план, програма якого максимально враховуватиме специфіку навчальної програми його рідного ВНЗ. Фонд забезпечує учасників Проекту житлом у гуртожитку. У кожному ВНЗ за студентами закріплені куратори, які допомагатимуть у вирішенні навчальних, побутових та інших організаційних моментів. Також, на переможців чекають волонтери Фонду, які сприятимуть адаптації студента у новому середовищі. Безперечно, тридцятка студентів з 24-ох університетів країни – це відкриті до нового, сміливі та цілеспрямовані молоді люди.

Святослав Вакарчук, засновник Фонду, про Проект: «Всі прості речі лежать на поверхні – так було і з цим Проектом. Практика мобільності студентів існує і активно розвивається у світі вже сотні років, та в Україні цю ідею досі ніхто не реалізував. Фонд, враховуючи те, що освіта є ключовим напрямком його діяльності, вирішив провести такий пілотний проект «Освіта Країною». На мою думку, 30 переможців будуть першими ластівками у великому русі мобільності студентів, які об’єднають як мінімум молодь України, як максимум - всю країну».

Переможці
Фото та Відео Проекту
Детальніше про Проект

image

     

Контакти  |  Галерея  |  Наші друзі  |  Спілкуймося тут